Plastikiniai langai: kaip išsirinkti

Langai yra viena iš sudėtinių namo dalių, kuri turi didelę įtaką būsto kokybei , bei estetikai. Plastikinius langus savo gyvenime keisti tenka ne dažnai, todėl ne visada yra žinome į ką reikia atkreipti dėmesį, kad pirkinys atitiktų Jūsų lūkesčius.

Plastikiniai langai– vienas populiariausių pasirinkimų. Daugelis renkasi būtent juos dėl jų savybių, kurios nenusileidžia kitų tipų langams, jų parametrai puikiai dera norint gauti viską viename t. y. šilumos laidumo koeficientas, estetinis grožis ir geras kainos bei kokybės santykis.

Šiame straipsnyje papasakosiu į kokius faktorius reikia atkreipti dėmesį, renkantis plastikinius langus savo naujai statomiems namams. Juk Jūs nenorite keisti langų po kokių penkerių metų.

Taigi plačiau apie svarbiausius kriterijus, kuriuos turi atitikti plastikiniai langai, kad jie ilgai jus džiugintų savo išvaizda, šilumos sulaikymu ir šviesos pralaidumu, o lango rėmas išliktų estetiškas ir gražus.

Plastikinių langų techniniai parametrai

Būtina atkreipti dėmesį į rėmo plotą ir kamerų skaičių, nes tai yra svarbu ne tik šilumos perdavimo koeficientui, bet ir lango konstrukcijos tvirtumui bei atsparumui deformacijoms.

Visi A klasės plastikiniai langai turi būti su mažesniu nei 0,9Uw, tai nurodo lango gebėjimą sulaikyti šilumą. Kuo šis koeficientas mažesnis tuo šiltesnis langas, kuo jis didesnis tuo daugiau šilumos prarandama. Tai labai svarbus kriterijus, nes nuo jų duomenų priklausys jūsų namų šilumos varža.

Investuodami į langus pasižyminčius geromis šilumos laidumo charakteristikomis visada būsite laimėtojas. Būtina žinoti, kad šilumos laidumo koeficientas yra tvirtinamas ES notifikuotų laboratorijų bandymų vertinimais.

Reziumuojant galima pasakyti, kad lango „šiltumą“ nusako du parametrai: šilumos laidumo koeficientas ir varža. Kuo langas šiltesnis, tuo šilumos laidumo koeficientas mažesnis, o varža didesnė.

Atkreipiu dėmesį, kad stiklo paketo ir lango rėmo šilumos laidumo koeficientas skirtingas, todėl visada domėkitės viso lango (stiklo paketas ir plastikinis rėmas) šilumos laidumo techninius duomenis.

Kalbant apie langus galima išskirti tris skirtingas U-vertes:

Uw (w = langas) – šilumos perdavimas per visą langą, pvz A klasės langui -0,9

Ug (g = stiklas) – šilumos perdavimas per lango stiklą, pvz 3-jų stiklų paketui su dviem selektyvais-0,5

Uf (f = rėmas) – šilumos perdavimas per lango rėmą, jis priklauso nuo pasirinkto profilio, pvz A klasės profilio gali būti – 0,9

Plastikinių langų apkaustai

Ar pastebėjote kokie dideli šiuo laikotarpiu projektuojami namų langai. Architektai pamėgo dideles berėmes erdves, o langų apkaustų gamintojams tai tikras iššūkis.

Kad langas išliktų stabilūs ir išlaikytų dideles apkrovas, jie turi turėti kokybiškus apkaustus. Juk labai svarbu, kad langai tolygiai užsidarytų ir neleistų orui patekti į namus.

Jus galite pasakyti: o kaip namai vėdinsis? Tam yra rekuperatorius – atsakysiu, o šiuolaikinis langas turi būti sandarus. Bet taip pat svarbu, kad langai turėtų ir mikroventiliacijos funkciją.

Kokybiški apkaustai turi atlikti ne tik savo pagrindines funkcijas, bet ir teikti papildomas, kad langų naudojimas būtų komfortiškas. Todėl labai svarbu, atkreipti dėmesį, kad plastikiniai langai būtų patogiai valdomi ir kiek turi reguliavimo galimybių.

Ypatingai atkreipkite dėmesį ar yra lango apkausto galimybė reguliuoti apatinio vyrio prispaudimo lygį, nes nuo to priklausys kiek galės prasiskverbti šaltis per apačią.

Nors apkaustai ir yra mažiausiai matoma lango dalis, tačiau jų dėka langas tampa funkcionalesnis, bei jo naudojimas tampa patogus ir komfortiškas. Butuose ir namuose, kur nėra rekuperatoriaus labai svarbu: laipsninė mikroventiliacija, varčios sukėlimo mechanizmas ir kt.

Pasirenkant langų apkaustus reikia atkreipti į tai, kiek mikroventiliacijos padėčių turi langas. Pavyzdžiui laipsninė mikroventiliacija leidžia tarpą tarp staktos ir varčios reguliuoti keturiomis padėtimis. Standartinio lango mikroventiliacija turi tik vieną padėtį.

Garantija

Dažniausiai plastikiniaims langams suteikiama 5 metų garantija. Kokybiški ir teisingai sumontuoti plastikiniai langai gali būti eksplotuojami ir ilgiau nei 10 metų.

Mūsų tikslas, kad langai Jums tarnautų visą Jūsų gyvenimą, o keisti norėsite, kai jie pasens psichologiškai ir norėsis visiškai naujų produktų. Pavyzdžiui stiklo paketai su integruotu vaizdo pakeitimu, kad niūrią lietuvišką dieną pro langus matytumėt Ispanijos pliažą… Kol kas tai iš fantastikos srities, bet mūsų vaikai, manau tai turės savo namuose.

O dabar grįžkime į dabartį. Atkreipkite dėmesį, kad būna garantijos ir atskiriems komponentams: montavimo darbams (dažniausiai montavimo klaidos išryškėja tik po kelių metų),

plastikinio lango rėmo spalvai,

plastikinio lango profilių atsparumui deformacijai,

lango stiklo paketo hermetiškumui,

sandarinimo tarpinėms,

vyriams,

apkaustams,

užraktams ir spynoms,

vidaus ir lauko palangės,

orlaidės ir pan.,

Pardavėjas turi surašyti, kiek kiekvienai pozicijai suteikia garantijos, kad Jūs žinotumėt ko tikėtis iš pirkinio.

Lango rėmo spalva

Pakankamai platus spalvų pasirinkimas leidžia sukurti vientisą estetinį būsto vaizdą. Tad spalvos priderinimas prie namo fasado ar prie daugiabučio kaimynų langų yra labai svarbu. Tačiau ir čia turite žinoti, kad priklausomai nuo laminato spalvos ir tekstūros pasirinkimo priklausys lango kaina ir netgi pagaminimo laikas. Kainą ir pagaminimo laiką įtakoja tai – ar norimų spalvų profilių yra gamyklos sandėlyje. Jei yra – pagaminimo laikas 2-3 savaitės, jei profilius reikia atsivežti, langas gaminamas 5-6 savaites ir tai pabrangina lango savikainą. Pirmoje vietoje pagal populiarumą yra balti PVC langai. Bet langai gali būti ir spalvoti arba medžio imitacijos. Galite pasirinkti skirtingas spalvas ar imitacijas tiek iš vidaus , tiek iš lauko. PVC langai ir durys tai gaminiai, kurie nereikalauja išskirtinės priežiūros, jų nereikia perdažyti ar perlakuoti, paviršius nesikeičia visą eksplotacijos laikotarpį, juos lengva valyti ir prižiūrėti.

Ekologiškumas

Būkite ramūs, šiuolaikiniai plastikiniai langai yra ekologiški. Langams naudojamas plastikas gali būti perdirbamas, todėl atitarnavę langai gali būti panaudoti antrinėms medžiagoms gaminti ir taip prisidėsite prie aplinkos tausojimo.

Tačiau patys plastikiniai langai geriausi iš pirminio neperdirbto plastiko ir nenaudojant gamyboje švino stabilizatorių. Kadangi švinas yra toksiška kenksminga medžiaga ji turi būti keičiama kalciu arba cinku plastikinių langų gamyboje. Šie stabilizatoriai nėra toksiški ir nekenkia nei žmonių sveikatai, nei aplinkai.

KAIP NUSTATYTI AR GAMINYJE YRA ŠVINO?

Pieštuku LEAD CHECK perbraukite per lango paviršių, po to truputį palaukę, nuvalykite.
Jei gaminio sudėtyje nėra švino – paviršiaus spalva nepasikeis. O jei perbrauktoje vietoje atsiranda rausva dėmė – gaminio sudėtyje yra švino..

Montavimas

Kas iš to, jei pasirinksite kokybiškus plastikinius langus, o juos sumontuos nesandariai ir kreivai. Manau, kad kokybiškas sumontavimas yra vienas svarbiausių faktorių.

Rinkitės tik savo darbą išmanančius montuotojus, kurie turi ilgą darbo patirtį ir geras rekomendacijas. Dar geriau, kad įmonė iš kurios perkate plastikinius langus turėtų savo montuotojus. Nes jei langai bus sumontuoti nekokybiškai, kad ir kokias nuostabias savybes jie turėtų, praras dalį savo funkcionalumo lemiančių naujų gaminių kokybę bei ilgalaikę jų eksploataciją.

Jei plastikiniai langai bus sumontuoti nesilaikant montavimo darbų technologijos ir naudojant nekokybiškas medžiagas jie praras savo sandarumą ir kokybę už ką jūs mokėjote pinigus. Neteisingai sumontuoti langai greitai išsikraipo, praranda sandarumą dėl ko prarandama daug šilumos, sunkiai varstosi.

Šiai dienai yra ne vienas langų montavimo būdas. Jis pasirenkamas atsižvelgiant į namo tipą, namo energetinio naudingumo klasę, statybines medžiagas iš kurių yra pastatytas namas ir individualius kliento reikalavimus. Montavimas gali būti:

  1. Lango angoje
  2. Langą pusiau išnešant į šiltinamąjį sluoksnį
  3. Langą visiškai išnešant į šiltinamąjį sluoksnį.

Paskutiniu metu populiariausias montavimo būdas yra langą montuoti visiškai išnešant į šiltinamąjį sluoksnį. Taip montuojant visiškai išvengsite vadinamųjų šalčio “tiltų” Šis montavimas gali būti atliekamas naudojant skirting tipų montavimo medžiagas – medį, metalą, stiklo pluošto tvirtinimo detales. Tvirtinimo tipą geriausia aptarti matant namo tipą, energetinius reikalavimus ir namo statymo įpatumus.

Nebūtinai patys brangiausi langai yra patys geriausi. Tai tik iš dalies tiesa. Gal geresni langų parametrai Jums esmės nesudarys ir jums tą pačią naudą gali suteikti ir pigesnis variantas. Taip pat patys pigiausi plastikiniai langai ne visada padės sutaupyti, o gal kaip tik atvirkščiai, vėliau turėsite daugiau išlaidų juos nuolat reguliuojant, dėl prasto šilumos sulaikymo didesnėmis šildymo išlaidomis.

Visada apsilankykite keliose langais prekiaujančiose įmonėse ir pasirinkite būtent jums geriausiai parinktą sprendimą. Taip pat pasidomėkite jų jau atliktais darbais, nepamirškite, kad kokybiškai sumontuoti langai pasiskaitykite atsiliepimus.

Nepamirškite įvertinti ar jums pateikti skirtingų įmonių pasiūlymai yra lygiaverčiai. Atkreipkite dėmesį ar pasiūlyme surašyta tik pagrindinės detalės ar pridėta ir papildomi priedai, kurių dėka langas tampa funkcionalesnis, patogesnis naudojimui, pagerėja langų techninės savybės, bei prailgėja jų naudojimo laikas. Tai padės jums teisingiau įvertinti pasiūlymus ir pasirinkti jums geriausią.

Štai ir sužinojote pagrindinius faktorius, į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis savo namo plastikinius langus. Plastikinių langų gamintojų ir pardavėjų yra labai daug. O ir jų siūloma produkcija, techninės savybės, bei priedai yra labai skirtingi. Todėl tikiuosi, kad šis straipsnis padės pasirinkti Jums labiausiai tinkančius plastikinius langus.

Jei kils daugiau klausimų, drąsiai skambinkite arba rašykite man.