Vidaus durys – viena iš esminių namo interjero ir komforto detalių, taigi svarbu žinoti kokias jas išsirinkti. Pagal pirkėjo poreikius galima pagaminti įvairių dydžių bei savybių duris, tačiau šiuo metu rinkoje yra išskiriamos šešios vidaus durų rūšys:

 • Faneruotos
 • Laminuotos
 • Medinės
 • Metalinės (plieninės)
 • Aliuminės
 • Plastikinės

Visos paminėtos vidaus durys turi savo pliusus ir minusus. Tarkime, metalinės vidaus durys dažniausiai sutinkamos komerciniuose arba visuomeniniuose pastatuose, šios durys yra itin saugios, tačiau labai blogai sulaiko šilumą. Norint sužinoti kokios durys yra tinkamiausios jums, turime aptarti kiekvieną šių durų tipą.

 • Faneruotos vidaus durys. Šios durys yra priskiriamos kainos kategorijai. Gaminamos suspaudžiant medienos drožles arba lukštus ir įstatant į durų pagrindą. Verta paminėti šių durų ilgaamžiškumą, bei dizaino pasirinkimų įvairovę.
 • Laminuotos vidaus durys. Pagrindinis privalumas – žema kaina, bet šios durys taip pat pasižymi itin plačiomis dizaino galimybėmis, tačiau yra labai nepatvarios. Gaminamos, užklijuojant specialią plėvelę ant durų pagrindo. Restauravimo procesas sudėtingas ir brangus, todėl to daryti nepatartina.
 • Medinės vidaus durys. Puikus pasirinkimas žmonėms, kurie vertina unikalų medinių durų stilių. Žinoma tai ne vienintelis šių durų privalumas. Kaip žinote, medis turi puikias termoizoliacines savybes, taip pat yra tvirtas ir ilgaamžiškas. Tačiau šios durys yra sunkios, todėl laikui bėgant gali nusėsti, taip pat dėl drėgmės poveikio deformuotis, o tai reiškia, kad joms prireiks priežiūros.
 • Metalinės (plieninės) vidaus durys. Kaip jau minėjau, šias duris dažniausiai sutiksite visuomeniniuose pastatuose. Kadangi jos gaminamos iš metalo, savaime suprantama, jog yra itin tvirtos ir saugios, bet ir labai pralaidžios, o tai reiškia jog perkant šias duris, šilumos sąskaitos nesutaupysite. Šių durų kainą gan aukšta.
 • Aliuminės vidaus durys. Savo savybėmis šios durys pranašesnės metalinėms, o tai reiškia, jog ir brangesnės. Itin patvarios, nerūdija. Jos sutinkamos tiek visuomeniniuose pastatuose, tiek nuosavuose namuose, tačiau dėl savo didelės kainos Lietuvoje nepopuliarios.
 • Plastikinės vidaus durys. Priskiriamos vidutinės kainos durų kategorijai, turi puikias termoizoliacines savybes, taip pat platų dizaino pasirinkimų spektrą. Ryškių neigiamų savybių neturi, tačiau dėl šilumos skirtumo gali deformuotis, todėl reikalauja priežiūros.

Apibendrinus visas vidaus durų rūšis, telieka vienas esminis klausimas. Kokių durų reikia jums? Visų pirmą atsižvelkime į jūsų poreikius. Galbūt jums reikia saugių vidaus durų, tada puikiai tiks aliuminės. Gal norite jaukumo ir šiltų namų, tada pirkite medines duris.

Jums apsispręsti padės vienas paprastas dėsnis, vadinamas kainos ir kokybės santykiu. Lietuvos rinkoje vidaus durų kokybė yra tiesiogiai proporcinga jų kainai, tai reiškia jog kuo durys pigesnės, tuo jų kokybė žemesnė ir atvirkščiai. Žinoma būna išimčių kai aukšta durų kaina neatitinka jų kokybės, tačiau tai yra retas atvejis.