Daugelis nori turėti savo namą, pievelę… Todėl įsigiję sklypą skubate įgyvendinti savo svajonę. Tada ir prasideda tikrosios paieškos kokybiškai ir sąžiningai dirbančių statybininkų, kokybiškų ir už prieinamą kainą medžiagų.

Mano vardas Jurga, aš žinau ką reiškia statyti namą. Pagaliau jis jau stovi Kauno rajone, bet mums su vyru statybos kainavo daug nervų… Šiame straipsnyje pasidalinsiu savo nuomone ir patirtimi apie statybas. Mes su vyru nesame statybininkai, bet norėjome namo tokio kuris įdealiai atitiktų mūsų pageidavimus, todėl nusprendėme statytis.

statybu paslaugos

Ar bandėte į google įrašyti frazę „statybų paslaugos Kaune“? Aš pabandžiau ir nieko konkretaus neradau. Pirmą kartą susidūrus su statybomis nuo reikalų gausos gali kaip reikalas susisukti galva, o man ji ir skaudėti pradėjo…

Koks turi būti statybos darbų eiliškumas? Kur ieškoti patikimų statybininkų? Juk namą statausi ne vieneriems metams, o dažnam lietuviui tai būna jo gyvenimo kūrinys.

Taigi… jau turint sklypą ir namo projektą pats laikas išsirinkti kas gi įgyvendins jūsų svajonę. Mes turime pasirinkimą tarp statybininkų, dirbančių su privačios veiklos pažymėjimu (toliau- patentu), ir įmonių, kurios teikia statybų paslaugas. Pigesnis visada variantas bus statybininkai dirbantys su patentu, bet ar tai visada geras variantas?

statybos darbai

Taip, galbūt jūs mokėsite už darbus pigiau, bet… Jei po metų „išlis“ brokas, į ką reikės kreiptis dėl ištaisymo arba kompensacijos? Kas suteiks garantijas? Mums taip buvo, kai statėme namą. Sąžiningos brigados pataisė, o kitų net nenorėjome akyse matyti ir nurašėme tai į „nenumatytas statybų išlaidas“.

Statybinė įmonė, teikianti statybos paslaugas, atlikusi savo darbus visada suteiks savo darbams garantiją. Be to, jums kiekviename etape nereikės ieškoti vis naujos brigados, kuri turi, tai pamatus išlieti, tai plytas sumūryti, tai stogą uždengti ar vidų įrengti.

statybos

Taigi į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis statybos paslaugas Kaune? Nors realiai, šie patarimai tiks ir kituose Lietuvos miestuose.

  1. Kas statys jūsų namą? Patentininkas ar įmonė? Čia gali būti ilga diskusija, kas geriau, bet… Po mūsų atskirų brigadų samdymo, galiu pasakyti ramiau miegasi kai samdai įmonę. Tačiau nebūtinai reikia eiti į vieną ar į kitą kraštutinumą.

Pavyzdžiui, pamatus lieti, sienas mūryti gali žmogus dirbantis su patentu, o tolimesnius darbus jau samdyti įmonę. Kiekvienam etapui pasirenkant vis kitus darbuotojus sugaištama labai daug laiko.

Samdant įmonę nereikia sukti galvos, kas atliks sekantį darbą ar kur geriausia įsigyti medžiagas ir kurios gi medžiagos geriausios? Patyrę darbų vykdytojai sudarys sąmatas darbų, kuriuos reikia atlikti ir jie bus padaryti su garantija.

pamatu liejimas

Mes labai daug laiko sugaišome ieškodami statybinių medžiagų, kurios slėpėsi konstrukcijose ir dabar apie jas jau nieko nežinau. Aš dabar labai abejoju, ar tikrai mes gavome geriausias kainas, ar tikrai rinkomės optimalią kokybę.

  1. Tvarka. Man asmeniškai labai svarbu. Pastebėjau tokią tendenciją jei dirba įmonė, tai ir tvarka darbo vietoje palaikoma. Įmonės jau įtraukta į sąmatą statybos aikštelės teritorijos sutvarkymą, turbūt taip norima parodyti savo atsakingumą ir kruopštų darbą iki galo.

statybos darbai kaune

To negaliu pasakyti apie samdomas brigadas dirbančias pagal patentą. Nors ir padėsi prie pat šiukšlių konteinerį vis tiek šiukšlių ir statybinių medžiagų rasi 15 metrų spinduliu aplinkui namą ar net toliau. Juk nesinori sumokėjus pinigus už darbą dar eiti ir po to rinkti šiukšles ir statybines atliekas.

statybos darbai kaune

Bet mes su vaikais rinkome tas šiukšles ne vieną dieną. Manau, kai statybų aikštelėje daug skirtingų brigadų, dingsta atsakingumas dėl bendros tvarkos. Čia panašiai kaip komunizmas, kuo bendresnis turtas, tuo labiau jis nevertinamas.

  1. Jei pasirinkote patentininką žinokite, kad pas gerai dirbantį statybininką ar stogdengį visada bus eilė, tad pradėkite ieškoti kuo anksčiau. O jei pasirinkote įmonę, tai būtinai pasidomėkite kiek metų dirba, kokius objektus jau yra stačiusi, jei galima nuvykite apžiūrėti iš arčiau.

statybos

Žinokite, kad jei įmonė savo veiklą vykdo jau ilgą laiką, vadinasi ji yra patikima ir inovatyvi, o tai reiškia, kad jums pasiūlyti sprendimai bus patys naujoviškiausi ir ekonomiškai naudingi. Be to tik turinti ilgametę darbo patirtį galima pasiūlyti gerą kainos ir kokybės santykį.

statybos
mano namo pamatai
  1. Brokas. Šis momentas labai svarbus. Įmonė – tai garantas, kad jei jau kažką padarys negerai, tai ji atsakinga už nekokybiškai padarytą darbą ir turės arba ištaisyti arba kompensuoti žalą. Žmogus dirbantis pagal patentą dirba be garantijų ir jei nori kokybės turi nuolat dalyvauti darbų eigoje, kad galėtum išsireikalauti kokybę, o jei negali dalyvauti procese, tad tenka pasikliauti to žmogaus sąžiningumu.

Retas kuris gali sau leisti dalyvauti namo statybos darbų eigoje, kad matytų ar teisingai ir iki galo atliekami darbai. Juk kai kurių darbų nebūdamas šalia nepatikrinsi ar jie padaryti gerai ir iki galo.

statybos darbai Kaune
statybos darbai Kaune

Pavyzdžiui išvedžiota kanalizacija, juk neatkasinėsite vamzdyno pažiūrėti ar viskas teisingai sujungta, užsandarinta. Kodėl paminėjau kanalizacija? Todėl, kad meistrai mūsų namo nesujungė su valymo įrenginiu ir tai pastebėjome tik kai apsigyvenome name, per pirmąją savaitę. O su visais meistrais mes atsiskaitėme sąžiningai.

Tas pats ir su visais kitais darbais, jei samdytas patentininkas nelabai kokios kultūros, kas kartais neiškarto pasimato, savo klaidų nelinkę pripažinti.

sraigtas statybose

Todėl lieka spręsti patiems kaip ištaisyti blogai susuktą gipsą, nuglaistytas sienas, sudėtas grindis ar kreivai ir ne taip suklijuotas plyteles.

Samdant įmonę, atliekančią šiuos darbus, ir pasirašius sutartį tokių nemalonių situacijų nelieka arba jos išsprendžiamos pagal sutartyje numatytus punktus. Taigi ne veltui yra patarlė: skupas moka du kartus.

statybos darbai kaune

  1. Jei jūs jau nusprendėte bendradarbiauti su statybų darbus atliekančia įmone siūlau pasidomėti ką jie gali jums dar pasiūlyti. Gal būt iš jų galima įsigyti langus, duris ar kitą jūsų statyboms reikalingą produkciją. Be to, pasidomėkite gal būt jums gali pasiūlyti ir vidaus įrengimo darbus tokius kaip: tinkavimas, dažymas, elektros išvedžiojimas, plytelių klojimas ir kt.

Taip perkant iš vienos įmonės jums bus daug lengviau derinant spalvas, montuojant langus ir duris. Bus paprasčiau su technine priežiūra, garantiniu ir po garantiniu aptarnavimu.

statybos darbai

Retas, kuris gali sau leisti kiauras dienas vadovauti statyboms, ieškoti tinkamų medžiagų už teisingą kainą, prižiūrėti atliekamų kokybę. Retas kuris yra baigęs tam skirtus mokslus ir atnaujina nuolat savo žinias statybų srityje.

Todėl statybų paslaugas Kaune geriau rinktis įmonėje, kuri turi ilgametę darbo patirtį ir stiprią komandą savo darbo srityse.

statybos darbai

Tad mano manymu, kiekvienam reikia dirbti savo darbus, tai yra tai ką kiekvienas iš mūsų mokam geriausia. Juk plaukų kirptis neinam pas stalių, ar suknelės siūtis pas batsiuvį. Todėl ir namus lai stato statybos paslaugas teikiančios įmonės, kadangi jos žino kaip geriausiai tai padaryti. Juk namai tai vieta, kur jūs grįšite atgauti jėgas po sunkios darbo dienos, tai vieta, kur jūs auginsite savo vaikus, tai vieta kur jūs smagiai leisite laiką su savo šeima ir draugais.

statybos Kauno mieste

Todėl viskas nuo pačios pradžios iki galo turi būti atlikta nepriekaištingai, kad ateityje jums nekiltų rūpesčių, o beliktų tik mėgautis namų teikiama šiluma ir ramybe. Gero pasirinkimo.

Su vyru namą stačiusi Jurga…

Statybos paslaugos Kaune