Plastikiniai arba dar kartais vadinamieji PVC langai, per paskutiniuosius 20 metų užėmė lietuviškąją langų rinką, šį faktą labiausiai patvirtinti gali naujosios kartos namų dizainai, kuriuose beveik visada galima pastebėti plastikinius rėmus. Tačiau yra namų šeimininkų, kurie supranta, jog mediniai langai savo kokybe ir dizaino pasirinkimų aibe, nė iš tolo nenusileidžia plastikiniams. Taigi šiandien aptarsime 7 priežastis, dėl kurių verta rinktis medinius langus.

Mediniai langai (1)

1. Kokybės pasirinkimo galimybės

Kaip ir su kitomis langų rėmų rūšimis, taip ir su mediniais produktais galima pasirinkti kelis skirtingus kokybės „lygius“, labai svarbu žinoti, jog pagrindinės trys medinių langų medžiagos rūšys yra:

  • Pušis – savo kokybe nusileidžia kitoms dviem rūšims, tačiau ginčytinai yra pigiausia medžiaga iš visų trijų.
  • Maumedis – kokybės ir kainos atžvilgiu yra įsitvirtinusi tarp kitų dviejų medinių rėmų rūšių, jeigu norite gero tarpinio pasirinkimo, rinkitės langus, kurie gaminami iš šios medienos.
  • Ąžuolas – kaip ir lietuvių tautosakoje, taip ir realybėje tai yra tvirčiausia bei kokybiškiausia medinių rėmų gamybos medžiaga, tačiau savaime suprantama, jog su šiuo titulu ji pasižymi ir aukšta kaina.

Mediniai langai (2)

2. Puikios termoizoliacinės ir ekologinės savybės

Nors visos šiuolaikinių langų rūšys pasižymi panašiomis termoizoliacinėmis arba dažniau vadinamosiomis šiluminėmis savybėmis, verta pastebėti kad mediniai langai atlieka itin svarbų vaidmenį ekologiniu atžvilgiu. Mediniai langai yra gaminami iš organinių medžiagų, todėl į aplinką išleidžiama kur kas mažiau klimatui kenkiančių taršalų, taip pat jie pasižymi teigiamu anglies dioksido sugerties koeficientu, paprasčiau tariant – šie langai yra itin ekologiški ir „draugiški“ gamtai.

Mediniai langai (3)

3. Atsparumas klimato sąlygoms, bei priežiūros ypatumai.

Iš pirmo žvilgsnio mediniai langai gali pasirodyti ne itin patrauklūs dėl savo priežiūros ypatumų, tačiau naujos kartos mediniai rėmai nereikalauja pastovių patikrų ir kasmetinių išlaidų. Savaime suprantama, jeigu norite, jog jūsų langai išlaikytų pirminį grožį, privalėsite kartas nuo karto nuvalyti dulkes. Verta pastebėti, jog mediniai langai yra kur kas labiau atsparesni šilumos kaitai, nei plastikiniai. Pastarieji dėl vidaus ir išorės temperatūrų skirtumo, gali iškrypti į vieną arba į kitą pusę. Tačiau mediniams langams neigiamą įtaką daro kitas klimatinis veiksnys – drėgmė. Žinoma, dažniausiai ši drėgmės problema kyla nekokybiškiems mediniams langams, tačiau lietingų sezonų metu verta medinių langų būklę tikrinti dažniau.

Mediniai langai (4)

4. Unikalus dizainas ir jaukumo jausmas

Mediena, kaip statybinė žaliava, naudojama jau nuo viduramžių, išties prieš pusantro šimto metų kitokios rūšies langų ir nebuvo, todėl mediena išlaikė klasikinį dizainą ir jaukumo jausmą, dėl kurio dauguma namų šeimininkų ir renkasi šios rūšies langus. Langų rėmų spalva gali būti parinkta pagal plačią RAL paletę, kurioje kiekvienas gali rasti labiausiai patinkančią tekstūrą.

Mediniai langai (5)

5. Ilgaamžiškumas

Šis kriterijus yra šiek tiek subjektyvus, nes medinių langų ilgaamžiškumas labiau priklauso nuo to, kaip juos prižiūrėsite, tačiau bendrai kalbant šių langų eksploatacinis periodas yra ilgesnis už plastikinių, tačiau netoks ilgas kaip aliuminių. Vėlgi, sunku pasakyti tikslų metų skaičių, nes kaip ir minėjome, šių langų ilgaamžiškumas priklauso nuo kelių skirtingų faktorių, tačiau jeigu paimsime standartinį medienos rėmą, jo gyvavimo trukmė gali būti 25-40 metų, aukštesnės klasės mediniai rėmai gali gyvuoti ilgiau, tačiau jeigu bandysite per daug taupyti, galite papulti ir į nemalonią situaciją, kai langus teks keisti ir po 5 metų.

Lovely Wooden Window Curtains 16 Elegant Room With Simple Interior - Interior Design Tips

6. Kaina

Kalbant apie medinių langų kainas, reiktų visų pirma palyginti jas su kitomis rėmų rūšimis, taigi bendrinėmis situacijomis, perkant standartinius langus, jų rūšies kainos išsidėsčiusios tokia didėjimo tvarka: Plastikiniai < Mediniai < Aliuminiai

Nors pagal kainą plastikiniai langai beveik visada yra pigiausi, tačiau jų vertė, kokybės atžvilgiu, retai peržengia medinius ar aliuminius. Kalbant apie pastaruosius, verta žinoti kad aliuminio rėmo langai yra labiau specializuoti specifinės paskirties pastatams pvz. gamykloms arba dangoraižiams, dėl to šių langų patvarumas, bei kokybė klimato sąlygų požiūriu, yra geresni už medinių, tačiau jų kainą taip pat kur kas aukštesnė. Dėl to mediniai langai išlieka auksiniu viduriuku. Vienas iš dažniau užduodamų klausimų langų tiekėjams – kokia šių langų garantija? Bendriniu atveju, medinių langų garantija gali būti nuo 5 iki 20 metų, tačiau ji priklauso nuo jūsų tiekėjo, todėl negalime pasakyti tiksliai, tačiau jūsų pareiga yra pasiteirauti.

Mediniai langai (7)

7. Garsinė izoliacija

Vienas iš svarbesnių kriterijų, žmonėms, gyvenantiems miestuose, nes kiekvienas mūsų, nori turėti tylią erdvę, kurioje galėtų netrukdomas atsiriboti nuo išorinio šurmulio. Mediniai langai šiuo atžvilgiu nenusileidžia kitoms langų rūšims, bet esant poreikiui jie gali būti impregnuojami papildomu izoliaciniu sluoksniu, kuris padėtų geriau sulaikyti garsą. Tačiau svarbu žinoti, jog didžioji garso dalis yra perduodama per stiklo paketą, o ne patį rėmą, todėl norint gyventi ramiau, reiktų teirautis stiklo paketo, kuriame kamerų skaičius būtų didesnis, nei įprastinis (dažniausiai stiklo paketuose būna 2-3 kameros), arba stiklo paketo, kuriame pats stiklo sluoksnis būtų storesnis.

Mediniai langai (9)

Bendriniai patarimai, renkantis medinius langus

Ieškant medinių langų savo būstui visada privalote pasirinkti bent 4 skirtingus langų tiekėjus ir palyginti jų parduodamo produkto kainas bei kokybę. Kainas palyginti nesunku, nes tiekėjas duos konkretų skaičių, tačiau tikrinti kokybę yra sunkiau. Dažniausiai patikimas tiekėjas pasiūlys įsitikinti savo produkto kokybe, susisiekiant su buvusiais jo klientais. Tokiu būdu galite sužinoti tikrąją situaciją iš pačio kliento, o ne tiekėjo. Kartais jums bus duodami klientų atsiliepimai internete, bet būkite budrūs, nes šiuos atsiliepimus suklastoti yra lengviau, nei autentišką kliento nuomonę, išsakytą telefonu arba akis į akį.

Kaip jau minėjome 6 punkte, būtinai teiraukitės produktų garantijos trukmės, paprastai daugumos tiekėjų garantijos turėtų būti panašios trukmės, todėl atkreipkite dėmesį, jeigu tiekėjas pasiūlys kur kas ilgesnę arba trumpesnę garantiją, nei kiti, tą patį produktą parduodantys tiekėjai.

Mediniai langai (11)

Asmeniniai pasiūlymai nuo Statybų ABC

Mūsų įmonė taip pat parduoda medinius langus, išvis prekiaujame trimis skirtingomis medinių langų rūšimis:

  • Euro 68 – rėmo plotis 68mm, gera šilumos ir garso izoliacija.
  • Euro 78 – rėmo plotis 78mm, aukštesnės kokybės šilumos ir garso izoliacija
  • Euro 92 – rėmo plotis 92mm, šilumos izoliacija 30% geresnė už Euro 68 rėmą, platus dizaino pasirinkimų spektras.

Mediniai langai (13)

Tikimės, jog šis straipsnis padėjo jums apsispręsti, kokių langų išties norite ir ar mediniai rėmai verti jūsų dėmesio. Apibendrinant keliais žodžiais, mediniai langai, tai klasikinis pasirinkimas, sujungiantis aukštą kokybę, prieinamą kainą ir unikalų jaukumo jausmą. Kilus klausimų, rašykite elektroninio pašto adresu: info@statybuabc.lt, arba skambinkite informaciniu telefonu numeriu +37037212070

Mediniai langai (12)